Zelená úsporám

Od 15. října 2018 je možné získat dotace z programu Nová zelená úsporám na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Program umožňuje dotace na zateplení a výměnu oken či dveří i pro majitele, kteří chtějí provést rekonstrukci svého domu svépomocí, ovšem pod odborným technickým dozorem.

Nově se do programu začala zahrnovat podpora instalace venkovní stínicí techniky, jako jsou předokenní žaluzie, rolety a slunolamy. Tato technika pomáhá snižovat náklady na vytápění v zimě a zlepšuje vnitřní klima místností v létě.

Dotace na zateplení, výměnu oken a dveří může pokrýt až 50 % způsobilých výdajů. Podpora na stínicí techniku se liší podle typu ovládání, kde manuálně ovládané prvky mají nižší podporu než ty s automatikou.

Program také nabízí kombinační bonusy za kombinaci opatření u rodinných domů (10 000 Kč za každou kombinaci) a bytových domů (20 000 Kč za každou kombinaci). Tyto bonusy se vztahují i na stínicí techniku.

Program umožňuje podporu i pro inteligentní motorické řízení stínicí techniky na základě vyhodnocení různých faktorů, což zjednodušuje žádost o dotaci.

Registrace dodavatelů: Na webu programu Nová zelená úsporám je k dispozici seznam specialistů, kteří mohou pomoci s projekty dotovanými z programu. Registrace dodavatelů je dobrovolná.

Rádi vám s vyřízením dotace z programu Zelená úsporám pomůžeme. Napište nám.

Více informací najdete zde: https://www.spst-stineni.cz/stinici-technika-v-programu-nova-zelena-usporam.html