PURENITOVÉ BOXY

Ideální podomítkové řešení exteriérových žaluzií je montáž do podomítkových boxů z materiálu Purenit. Boxy se montují před okno do prostoru kontaktního zateplovacího systému a díky použitým materiálům (purenit a PIR izolace) vytváří vhodné řešení i pro pasivní domy. Purenit zajištuje boxu pevnost a stálost vůči vlhkosti a stavební chemii. PIR izolace umístěná směrem k budově zajišťuje patřičnou tepelnou izolaci. Tloušťku izolační PIR desky si můžeme upravovat dle potřeby nebo možností stavby. U boxu je myšleno na všechny konstrukční detaily tak, aby po jeho zapravení do omítky nebo dřevěného obkladu nevznikaly estetické nedostatky. Zakládací lišta, která nejblíže sousedí s okenním rámem, může být upravena tak, aby vypadala jako jeho součást. Mnozí ocení rychlost montáže a její kompletnost. Díky tomuto řešení se vytvoří prostor pro žaluzie v jediném kroku.

Boxy se vyrábějí ve tvaru U nebo L. Jsou stálé, nedilatují a fasáda se dá po vhodné penetraci natahovat přímo na přední stranu boxu. Tím boxy samozřejmě umožňují využít maximální prostor pro izolace překladu a efektivně vyřešit nejpalčivější místa v problematice podomítkové montáže žaluzií.

 

PB

PBI

PBL

Typy purenitových boxů

Boxy se vyrábějí v uvedených typových řadách nebo na základě požadavků a potřeb stavby. Vyrábíme rohové sestavy, sestavy pro pásová okna, boxy pro šikminy, oblouky atd. Podkladem by měl však být výkres výrobku, nebo alespoň zaměření situace na stavbě.

Izolace zadní strany boxů se standardně dodává v šířkách 30–60 mm PIR desky. Je-li to potřeba, můžeme kombinovat různé tloušťky izolací a box vybavit izolací atypickou. Zakládací U profil, který s izolací souvisí, umíme samozřejmě také uzpůsobit. Běžně se dodává upravený práškovou vypalovanou barvou ve standardních odstínech RAL, je možné ho také lakovat do strukturálních barev a renolitů.

PIR izolace pro PBI

Tloušťka PIR izolace 30mm 40mm 50mm 60mm
Součinitel prostupu Tepla U 0,73 0,59 0,49 0,42
Tepelný odpor R 1,1 1,4 1,8 2,1
Typ PB PBI 30 PBI 40 PBI 50 PBI 60
F 15 30 40 50 60

Stejně tak můžeme uzpůsobovat potřebám stavby i přední stranu boxu. Zaomítací lišty se dodávají ve standardním provedení ve velikosti 20–45 mm v surovém hliníku. Je možné dodávat zaomítací lišty ve větších velikostech (např. u kamenných obkladů atd.), v laku nebo renolitu.

Je nutné počítat s tím, že všechny úpravy nad rámec standardu mají vliv na dodací termíny.

Typ 20 25 30 35 40 45
H 20 25 30 35 40 45
J 3 8 13 18 23 28