Blog

ISOparts slaví světový den stínicí techniky

Po roce je tu opět Den stínící techniky – připomínka, že technologie, které nám pomáhají udržovat přijatelnou teplotu v našich domovech, pomáhají i naší planetě. Oslavte ho s námi.

Zúčastnili jsme se mezinárodního veletrhu R+T ve Stuttgartu

R+T, přední světový veletrh rolet, vrat, brán a protislunečních systémů, přilákal ve dnech od 19. do 23. února 2024 odborníky z celého světa. Konal se na stuttgartském výstavišti, každoročně ho navštící desítky tisíc lidí.

Standardní hloubky purenitových boxů

Hloubka purenitového boxu je parametrem, který se odvíjí od typu lamely venkovní žaluzie a zvoleného typu purenitového boxu.

Základní varianty purenitových boxů

V tomto článku se podíváme na základní varianty purenitových boxů, které se používají. Purenitové boxy patří k nejefektivnějším podomítkovým systémům pro instalaci exteriérových žaluzií.

Proč se vyplatí investice do purenitových boxů

Obecně zde platí pravidlo, že když je nabídka až podezřele levná, nemusí být z dlouhodobého hlediska vůbec finančně výhodná. Proč se jako investice vyplatí právě purenitové boxy jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Prefabrikovaná ostění pro exteriérové stínění (žaluzie)

V moderní architektuře a stavebnictví se stále více klade důraz na efektivitu, rychlost realizace a dlouhodobou udržitelnost. ✔️ Prefabrikace stavebních prvků je tedy logickým krokem. Prefabrikovaná ostění pro exteriérové žaluzie jsou příkladem toho, jak na stavbě šetřit čas a finance.

ZÍSKALI JSME CERTIFIKÁT OVĚŘENÁ FIRMA V OBORU STÍNICÍ TECHNIKY PRO 2022

Od Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) získala naše firma pro rok 2022 certifikát Ověřená firma v oboru stínicí techniky, který se uděluje technickým firmám, které jsou ověřeným a spolehlivým dodavatelem stínicí techniky. Co tento certifikát znamená? Certifikát je vydáván SVST, které dlouhodobě zaštiťuje obor stínění v České republice. Certifikát si nelze koupit, …

CERTIFIKÁT OVĚŘENÁ FIRMA V OBORU STÍNICÍ TECHNIKY

Naše firma získala v letošním roce certifikát Ověřená firma v oboru stínicí techniky od Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST), který se uděluje technickým firmám, jež jsou ověřeným a spolehlivým dodavatelem stínicí techniky. Co tento certifikát značí? Tento certifikát se uděluje na jeden rok a dává nám oprávnění po tuto dobu používat logo …

Co jsou podomítkové budky a jak chrání ptactvo?

Tepelné mosty jsou místa ve stavební konstrukci, u kterých dochází ke zvýšeným tepelným tokům a tudíž ke značným tepelným ztrátám a únikům. Tepelný most snadno poznáte tak, že místo je na dotek chladnější. Nejčastěji se jedná o místa, která mají horší tepelnou izolaci (např. spáry) či místa, kde se napojují dvě stavební konstrukce na sebe …

Využití montážních podložek z purenitu

V současném světě, kde je úspora energie a minimalizace ekologického dopadu stále důležitější, je vytváření trvale udržitelných a energeticky efektivních staveb velmi žádané. Přerušení tepelných mostů je jedním z faktorů, které v tom hrají výraznou roli. Jedním z prostředků tohoto přerušení jsou také montážní podložky z purenitu.

Jaké jsou výhody purenitu a proč ho použít na vaší stavbě?

Jedním z přelomových objevů na trhu je purenit. Podívejte se s námi, co je purenit a jaké jsou jeho výhody pro váš stavební projekt.

Purenitové boxy pro screenové rolety - perfektní řešení

Plánujete okna stínit pomocí screenových rolet? Pro jejich uložení doporučujeme purenitové boxy. V následujícím článku vám vysvětlíme, proč sáhnout právě po této variantě.

Podomítkový kastlík, schránka na žaluzie nebo termoizolační box? Co všechno jsou purenitové boxy

Purenitové boxy představují moderní stavební prvek, který poskytuje ideální technické řešení pro stínící techniku. Jaké typy podomítkových boxů existují a kde všude najdou využití?

Světový den stínicí techniky

Čím dál větší procento populace si začíná uvědomovat nežádoucí účinky slunce (UV záření). Stínicí technika se proto postupně stává nepostradatelnou ochranou budov proti přehřívání, omezující používání energeticky náročných klimatizací a tím redukuje negativní dopady na životní prostředí.

Spojování purenitových boxů

Purenitové boxy patří k nejkvalitnějším izolantům pro exteriérové žaluzie. Jejich instalace bývá velice jednoduchá a jsou proto ideálním řešením pro montáž podomítkových žaluzií. Mezi největší přednosti purenitových boxů patří jejich variabilita. 

Tepelné mosty - co dělat proti únikům tepla

Tepelným mostem rozumíme místo v izolační obálce budovy, ve kterém dochází k výraznému úniku tepla (energie) z budovy. Zpravidla se řeší u energeticky úsporných, nízkoenergetických a pasivních staveb.

9 důvodů, proč si vybrat Purenit místo podezdívky

Podklady oken a dveří se v současnosti připravují pomocí moderních materiálů, které podpoří tepelně-izolační vlastnosti domu a zároveň unesou i těžké HS profily. Favoritem se poměrně rychle stal Purenit, zpracovaná tvrdá pěna (PIR) na polyuretanové bázi. Proč je lepší než podezdívka, která byla po desítky let naprosto dostačující?

Purenit jako alternativa podkladového profilu

Na trhu se již nějakou dobu vyskytuje alternativa ke standardním podkladním profilům ve formě Purenitu, která do velké míry eliminuje tepelné mosty. Proč se právě tento materiál stal tak oblíbeným? Na to se podíváme v dnešním článku.

Jak chránit rorýse při zateplování budov? vyzkoušejte podomítkové ptačí budky

Přirozených dutin a míst k hnízdění pro ohrožené druhy ptactva postupně ubývá, snadný způsob, jak jim pomoct však nabízí podmítkové budky. Kde všude se uplatní a jak fungují? Patříte k zarytým ochranářům přírody? Pak je nutno si uvědomit jednu věc. Zateplení domů, které je pro člověka nezbytné, často připraví ohrožené ptáky o jejich hnízdiště. Týká se to …

TECHNICKÉ VLASTNOSTI PURENITU

O skvělých tepelně-izolačních vlastnostech Purenitu už jsme toho napsali spoustu, důkladně jsme probrali i jeho funkci nejvhodnějšího materiálu k přerušení tepelných mostů například kolem francouzských oken. Dnes se na Purenit podíváme podrobněji a přiblížíme si jeho technické vlastnosti. Co je vlastně Purenit? Purenit je výrobek z polyuretanu bez obsahu FCKW a HVCKW (chlorfluoruhlovodíků škodlivých pro životní prostření) …

JAK ODSTRANIT TEPELNÉ MOSTY POMOCÍ PURENITU

Ať už plánujete výměnu oken a dveří během rekonstrukce, nebo stavíte nový dům, pravděpodobně nechcete protopit víc, než je nutné. Aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám, je třeba pečlivě přerušit všechny vzniklé tepelné mosty. Tento úkol hravě zvládnete pomocí purenitu. Co je purenit? Purenit je produkt z tvrdé polyuretanové pěny vyráběný z polyuretanového recyklátu z vlastní produkce a …

IZOLACE DVEŘÍ POMOCÍ PURENITU

Věděli jste, že až 40 procent tepla z vašeho domu uniká okny a dveřmi? Nejde jen o jejich nesprávné usazení nebo špatné těsnění, na vině může být i nevhodná, nedostatečná či příliš stará izolace. Pokud jste si vybrali vchodové či balkonové dveře v souladu s nejnovějšími požadavky na tepelně izolační vlastnosti, pro dosažení nízkoenergetického či …

VLASTNOSTI PURENITU – CO JE TO VLASTNĚ TEN PURENIT?

Purenit od německé značky Puren vám dává izolační alternativu ke stříkané polyuretanové pěně, která ze své podstaty nevytváří symetrické tvary a může působit neesteticky. Díky svým vynikajícím tepelně-izolačním a dalším specifickým vlastnostem máte k dispozici konstrukční materiál, jenž svou variabilitou umožňuje široké možnosti využití. V dnešním článku se zaměříme na to, co to ten purenit …

VÝHODY PURENITOVÝCH BOXŮ

Instalujete exteriérové žaluzie? Purenitové boxy se speciální PIR pěnovou izolací jsou ideálním podomítkovým řešením, kterým se šetří čas, peníze i prostor. V dnešním článku rozebereme hlavní výhody purenitových boxů a z čeho se purenitový box vůbec skládá. V jednom montážním kroku vyřešené všechny citlivé stavební detaily Montáž purenitových boxů je velice jednoduchá a rychlá a …

MONTÁŽ PURENITOVÝCH BOXŮ PRO PODOMÍTKOVÉ EXTERIÉROVÉ ŽALUZIE

Nespornou výhodou purenitových boxů je jejich snadná a rychlá instalace. Boxy jsou vyrobeny z purenitu – produktu na polyuretanové bázi z tvrdé pěny (PIR), který má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Purenitové boxy zároveň dlouho vydrží, nepropouští vlhkost a jsou jak lehké, tak velice pevné a odolné. Podomítkové exteriérové žaluzie se proto hodí instalovat přímo do …