Vlastnosti purenitu – co je to vlastně ten purenit?

Purenit od německé značky Puren vám dává izolační alternativu ke stříkané polyuretanové pěně, která ze své podstaty nevytváří symetrické tvary a může působit neesteticky. Díky svým vynikajícím tepelně-izolačním a dalším specifickým vlastnostem máte k dispozici konstrukční materiál, jenž svou variabilitou umožňuje široké možnosti využití. V dnešním článku se zaměříme na to, co to ten purenit vlastně je a jaké jsou jeho vlastnosti, které z něj dělají tak oblíbený materiál.

Co je to ten purenit?

Purenit je produkt na polyuretanové bázi z tvrdé pěny (PIR), se kterým se nejčastěji potkáte ve formě lehkých, hrubých desek se zaoblenými hranami. Jak lehkých? Jeho objemová hmotnost se pohybuje v rozmezí pouhých 550 ±50 kg/m3. Je zároveň velice tvárný a můžete z něj vytvarovat desky či kvádry rozlišné tloušťky i velikosti, díky čemuž nabízí široké využití v různých oborech. Purenitové desky jsou zároveň velice pevné a jde do nich snadno šroubovat i je jinak upravovat. Lze je opracovávat podobným způsobem jako dřevotřísku (stroji na zpracování dřeva) a je tedy možné je řezat, frézovat i brousit.

Velkou výhodou je také zdravotní nezávadnost tohoto materiálu, při jeho montáži tedy není zapotřebí speciálních ochranných pomůcek a následně nijak nezatěžuje chod budovy. Purenit je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Je také možné jej lepit a kombinovat s jinými materiály či kašírovat různými krycími materiály.

Vlastnosti purenitu

Purenit má řadu specifických vlastností, které z něj činí velice oblíbený materiál převážně ve stavebnictví, ale i v jiných oborech. Díky svému chemickému složení je odolný vůči vysokým teplotám – materiál nehoří, netaví se ani neodkapává. I při trvalém působení vlhkosti u něj nedochází k rozklížení, bobtnání či praskání a nemusíte se u něj obávat tepelných mostů ani plísní. Vlhkost je odváděna pryč a materiál zůstává neměnný. Vůči drsným vnějším vlivům je tento materiál úžasně rezistentní.

Mezi jeho hlavní přednosti také patří velice vysoká pevnost v tlaku – zvládne zatížení až 7 tun. Purenit má zároveň vynikající tepelně izolační vlastnosti – deklarovaný součinitel tepelné vodivosti je λD =0,08 W.m-1.K-1.

Purenit může být použit ve formě purenitových boxů a v takovém případě výborně slouží jako izolační vrstva například pro podomítkové žaluzie. Svými vlastnostmi se navíc dokonale hodí do pasivních domů.

Značnou výhodou je také estetická stránka purenitu – na rozdíl od purenitové pěny nevytváří neforemné tvary a díky svému snadnému opracování dokážete z purenitu vytvarovat přesně takový tvar, jaký v danou chvíli potřebujete.

Prohlédněte si montáž purenitových boxů v praxi a udělejte si vlastní obrázek! Podívejte se na naše reference a pokud se pro toto řešení rozhodnete, neváhejte se na nás obrátit. Společně vymyslíme to nejlepší řešení pro vaši konkrétní situaci.

NECHTE SI NA SVŮJ EMAIL POSLAT PDF BROŽURU
SYSTÉM PURENITOVÝCH PODOMÍTOKOVÝCH PRVKŮ

Nebojte se, váš e-mail rozhodně nepřehltíme. Obvykle zasíláme jednu nejdúležitější zprávu měsíčně.

    Vaše data jsou u nás v bezpečí. Přečtete si více o naších zásadách ochrany osobních údajů