Purenitové boxy – skvělý izolant pro žaluzie

Při montáži venkovních žaluzií jsou výbornou volbou purenitové boxy. Důvod je nasnadě – v jediném montážním kroku řeší hned několik stavebních problémů. Jejich instalace je navíc velice rychlá a jednoduchá.

Purenit je produkt na polyuretanové bázi z tvrdé pěny (PIR), jejíž nespornou výhodou je, že je zcela zdravotně nezávadná. Purenit má výtečné tepelně izolační vlastnosti, má vysokou pevnost v tlaku a je odolný vůči vysokým teplotám. Zároveň je možné jej kombinovat a lepit s jinými materiály, bez toho, aniž by docházelo k tloušťkovému bobtnání či praskání.

Pro instalaci podomítkových exteriérových žaluzií je proto ideální montáž do speciálních boxů z purenitového materiálu. Purenit dodává boxu pevnost a zároveň stálost vůči vlhkosti a stavební chemii. Purenitové boxy se zpravidla montují nad okno do prostoru kontaktního zateplovacího systému. Právě díky použitým materiálům (purenit a PIR izolace) se tento systém využívá například u pasivních domů či u domů s vysokou energetickou náročností.

Během výroby purenitových boxů se vždy myslí na každý konstrukční detail. To má jediný cíl – aby po jejich zapravení do omítky či dřevěného obkladu nevznikly vady na kráse celého domu.

Jaké jsou typy purenitových boxů?

Boxy lze zpravidla vyrobit ve třech typových řadách, nebo na základě požadavků a potřeb stavby. Je možné vyrobit sestavy pro pásová okna, rohové sestavy či boxy pro oblouky, šikminy apod.

Standardní šířka zadní izolace boxu tvořené PIR deskou se pohybuje v rozmezí od 30–60 mm. Při kombinaci těchto šířek je také možné dodat i atypickou izolaci. Na základě těchto rozměrů se přizpůsobuje i výroba zakládacího profilu pro montáž. Co se týče barvy, většinou se dodává v základních RAL odstínech, je možné ho ale také lakovat do strukturálních barev či renolitu.

U purenitových boxů je také možnost přizpůsobit i přední stranu boxu. Dle potřeby stavby můžeme zvolit zaomítací lištu, která se standardně dodává v rozměrech 20–45 mm. Pro atypická řešení je možné tuto lištu dodat i ve větších rozměrech. Ty jsou používány například u kamenných obkladů. Stejně jako u zakládací lišty lze přední stranu dodat v laku nebo renolitu.

Vrstvené izolační ostění

Součástí systému purenitových boxů bývá také izolační ostění, které lze využít i v kombinaci s krycími plechy. Tvoří ho vrstvy purenitu a extrudovaného polystyrenu. Dovnitř je vloženo pouzdro určené pro podomítkovou lištu exteriérové žaluzie či rolety.

Purenitové izolační ostění nabízí jednoduché a efektivní řešení řady problémů týkající se izolace ostění a skrytí vodicích lišt.

Jak již bylo zmíněno, kompletní montáž purenitového boxu, včetně purenitového izolačního ostění, je velice jednoduchá a může jej instalovat i poučený laik. Kompletní systém pro podomítkové žaluzie je tak vyřešený v jediném elegantním kroku.

NECHTE SI NA SVŮJ EMAIL POSLAT PDF BROŽURU
SYSTÉM PURENITOVÝCH PODOMÍTOKOVÝCH PRVKŮ

Nebojte se, váš e-mail rozhodně nepřehltíme. Obvykle zasíláme jednu nejdúležitější zprávu měsíčně.

    Vaše data jsou u nás v bezpečí. Přečtete si více o naších zásadách ochrany osobních údajů